Päiväys

Oamk Oy:n hallitukseen haetaan opiskelijajäsentä

Jaa internetissä

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email

Oulun ammattikorkeakoulun hallinnosta ja toiminnan asianmukaisesta järjestämisestä vastaa yhtiökokouksen valitsema hallitus, jonne haetaan yhtä opiskelijajäsentä kahden vuoden välein. Tänä vuonna haku on jälleen auki, ja se alkaa tästä päivästä (torstai 30.3.) ja päättyy 19.4. kello 12.00.

Hallitus pitää yhtiökokouksen touko-kesäkuussa, josta valittavan opiskelijaedustajan toimikausi alkaa. Toimikausi jatkuu vuoteen 2025 saakka. Hallitus kokoontuu säännöllisesti noin kerran kuussa.

Vaalikuulutuksen löydät täältä.

Ehdokasilmoituslomakkeen löydät alta. Ehdokkaaksi asettuvien tulee palauttaa täytetty lomake OSAKOn toimistolle 19.4.2023 klo 12.00 mennessä. Voit toimittaa täytetyn ja allekirjoitetun lomakkeen skannattuna tai kuvana myös sähköpostitse osoitteeseen tapio.korhonen@oamk.fi, kirjoita tällöin perustelut joko sähköpostiviestiin tai laita perustelut liitetiedostona. Myös postitse toimittaminen onnistuu.

Lisätietoja tämän hetkisestä ammattikorkeakoulun hallituksesta saat täältä.

Jaa internetissä

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email

Lisää juttuja

Going Abroad: Terveiset Norjasta, osa 3

Going Abroad on OSAKOn jakama apuraha ulkomaan vaihtoon ja/tai -harjoitteluun lähteville opiskelijoille. Apurahaa vastaan stipendin saaja tuottaa OSAKOlle sisältöään vaihtokokemuksestaan. Tänä syksynä vaihtokuulumisiaan meille on päivitellyt Katri, joka viettää vaihtoaan

Lue kirjoitus

Tässä he ovat: OSAKOn hallitus vuodelle 2026 on nyt valittu

Joulukuun ensimmäisen päivän iltaa vietettiin jännittävissä tunnelmissa, kun OSAKOn edustajiston järjestäytymiskokous valtasi Valkaman. Järjestäytymiskokouksessa valittiin edustajiston puheenjohtajisto ja uusi hallitus puheenjohtajineen. Edustajisto valitsi koko opiskelijakunnan ylintä päätäntävaltaa käyttäväksi edustajiston puheenjohtajaksi

Lue kirjoitus