Päiväys

OSAKOn tuutorihaku on nyt auki! Hae 29.2. mennessä

Jaa internetissä

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email

Helmikuu on täällä, ja niin on myös OSAKOn tuutorihaku! Tänä vuonna hakuaikaa on koko kuukauden verran eli 1.-29.2.2024. Haemme tuutoreita lukuvuodelle 2024-2025.

OSAKOn tuutorina pääset toimimaan uusien opiskelijoiden vertaisohjaajana, auttavana kätenä ja lohduttavana olkapäänä – ja kaikkea tätä tasapainottaa tietenkin hauskanpito, verkostoituminen, uudet tuttavuudet sekä opintopisteet. Kyseessä on siis monipuolinen ja hyödyllinen oppimiskokemus, jolla teet lukuvuodestasi varmasti hippusen ikimuistoisemman.

Haemme tuutoreita niin suomenkielisille kuin kv-puolenkin opiskelijoille. Voit hakea samanaikaisesti sekä vertaistuutoriksi että kv-tuutoriksi tai valita vain jomman kumman. Haemme tässä haussa myös jatkavia eli kokemustuutoreita.

Lue lisää tuutoroinnista ja hae mukaan täältä. Tuutorointia koskevissa kysymyksissä sinua auttavat OSAKOn hallituksen tuutorivastaava Valtteri Martin (valtteri.martin@oamk.fi) ja/tai kv-vastaava Heikki Vihma (heikki.vihma@oamk.fi).

Jaa internetissä

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email

Lisää juttuja

OSAKOn palvelut kesällä 2025

Kesäkuu häämöttää jo aivan nurkan takana, ja näin ollen myös OSAKOn palvelut siirtyvät hieman suppeampiin aukioloaikoihin. Tästä artikkelista voit käydä kurkkimassa kesän ajankohtaiset aukioloajat tulevina kuukausina. Tervetuloa asioimaan (oheisten aukioloaikojen

Lue kirjoitus