Päiväys

Toimisto päivystää etänä toistaiseksi

OSAKOn toimisto päivystää toistaiseksi vain etänä. Päivystämme etäyhteyksien päässä tiistaista torstaihin kello 10-14.

Jaa internetissä

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email

OSAKOn toimisto päivystää toistaiseksi vain etänä. Päivystämme etäyhteyksien päässä tiistaista torstaihin kello 10-14. Meidät tavoittaa esimerkiksi Facebookissa tai verkkosivujemme chatissa. Tarvittaessa toimistolla voi käydä, mutta käynneistä tulee sopia etukäteen chatissa.

Pivon digitaalista opiskelijakorttia voi hyödyntää, mikäli opiskelijakorttisi on vasta matkalla ja tarra siihen on hakematta, ja olet jo maksanut jäsenmaksun. Opiskelijakortin voi entiseen tapaan tilata netissä. Opiskelijakortti voidaan lähettää sinulle postitse kotiin.

OSAKOn toimisto on perinteisesti ollut auki neljänä päivänä viikossa, jonka lisäksi olemme olleet saatavilla aukioloaikoina nettisivujemme chatin kautta. Vuoden 2020 lopussa toimisto aloitti päivystämään pääasiassa etäyhteyksien päässä koronavirusepidemian takia. Päivystys jatkuu etäyhteyksien päässä toistaiseksi.

Jaa internetissä

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Email

Lisää juttuja

SAMOKin Vuoden Opettaja -äänestys on käynnisstä!

Oamkilainen – tunnetko opettajan, jonka tunneilla hyödynnetään monipuolisia työskentelymenetelmiä? Tai onko opettajasi erityisesti onnistunut hybridiopetuksessa? Onko lehtorisi antanut sinulle tukea koko opintojakson ajan, jotta voit parhaiten menestyä opinnoissasi? Onko juuri

Lue kirjoitus

UniMoven ilmaiset liikuntaneuvonnat starttaavat

Tuntuuko liikunnan aloittaminen vaikealta, mutta kaipaisit lisää liikettä arkeesi? Korkeakouluopiskelijoille ja korkeakoulujen henkilökunnalle liikuntapalveluita tarjoava UniMove lisää palveluihinsa tänä keväänä myös liikuntaneuvonnat, joiden avulla sinäkin voit lisätä hyvinvointia arkeesi helpommin!

Lue kirjoitus

Ystäväperhehaku vuodelle 2023 on nyt auki!

Oululainen tai lähitienoolla asuva – kaipaatko elämääsi enemmän eksotiikkaa, mutta et tahtoisi lähteä sen perässä ihan kaukomaille saakka? Hae mukaan kansainvälisten opiskelijoiden ystäväperhetoimintaan ja nauti kansainvälisyydestä ja uusista ystävistä koti-Oulusta

Lue kirjoitus

Hyvinvointiviikko valtaa Oulun korkeakoulut ensi viikolla

Hyvinvointiviikko on täällä jälleen – ja tällä kertaa kenties suurempana kuin koskaan aiemmin! Niin opiskelijoiden kuin henkilökunnankin hyvinvointia tukeva Hyvinvointiviikko järjestetään viikolla 47 Linnanmaan ja Kontinkankaan kampuksilla. Pääjärjestäjinä toimivat hyvinvointihanke

Lue kirjoitus